Nymburský deník 6. 1. 2010

25.08.2011 10:00

 

Básníci z Nymburska jsou zastoupeni v literárním časopise Reví Mítink
 
Praha – Autoři z Nymburska, konkrétně Ondřej Urbanec, Pavel Zdražil a Lukáš Trejbal jsou zastoupeni v posledním čísle literárního časopisu Reví Mítink.
Ten vychází jednou do roka a aktuální devatenácté číslo představuje mozaiku autorů, kteří padli do oka redakční radě Reví. Z těch známnějších jmenujme například Josku Skalníka,, Pjéra La Šé´ze a Ivana Wernische. „Zažíváme dobu změny nejen v Přírodě, ale i v sobě, je to doba návratů k pohádkám a mýtům a životě v nich, praktickému životu v říši fantazie, vždyť vesmír je jako hologram, na což jsme v přetechnizovaném světě v posledních stoletích zapomněli,“ píše v úvodníku šéfredaktor a básník Karel Tomek.
A čím se mohou pochlubit domácí autoři? Urbanec potěší svými říkankami o Bébě a Mímě. A tak se například dozvíme, jak Béba a Míma přesazovaly kaktus nebo jak pekly bébovku. Trejbal ve svých básních písničkovou formou reflektuje období kocoviny i letmých zalíbení. Největší prostor je v Reví věnován autoru už renomovanému, Pavlu Zdražilovi. Na jedenácti stranách se čtenář seznámí s ukázkou chystané Zdražilovy knihy Salamandří veselice. Všichni tři autoři jsou zastoupeni i v almanachu nakladatelství Triton Kam až došel, to tam našel. Do všech dosavadních Reví je možné nahlédnout i na internetu: www.revimitink.ic.cz.
(red)