O autorovi

14.02.2016 13:26

Tom Patrick

Vlastním jménem Václav Hrdý. Celý život žije v Poděbradech, které jen nerad opouští.
 
Zprvu se věnoval hudbě. Na Internetu vydal alba Vision a Synthphony, jejichž kompilací je hudební CD Vision of Synthphony přiložené k prvnímu dílu knihy City Means - Město plné návratů, jež oficiálně vyšla roku 2010 a dá se stále objednat a to na stránce www.eldar.cz/tompatrick, kde jsou od roku 2011 postupně aktualizovány další romány, povídky a básně, věnované nejen pouze fiktivnímu městu jménem Katalná Mochna.
 
 Romány Václav začal psát proto, aby osvobodil náměty a obrazy ze své mysli. Přiznává, že lepší by byl „živý obraz“, kterého však nelze snadno docílit, leda na filmovém plátně. A tak se do autorova vidění světa pokouší vstoupit dokumentární film Souboj s mozkem, jenž je jednou z příloh oné vydané knihy City Means - Město plné návratů.
 
Zásadním zlomem při psaní knihy bylo, když postavy začaly jaksi samy ožívat a vstupovat s autorem do dialogu.
 
Základním autorovým krédem je, že v knize by se nemělo dít nic, co by člověk nerad zažil v reálu. Lehké nadpřirozeno, které je nad jeho dílem rozprostřeno, by mělo mít vždy reálné vysvětlení. Ve své posedlosti žánry tedy Václav zakládá žánr nový, jenž pojmenoval THINKFAN COMREAL – Thinking Fantasy Coming from the Real World. 
 
Závěrem ještě kontakt na facebookové stránky: City Means - Město plné návratů